Proje İle İlgili Genel Bilgi

     

      TÜBİTAK – Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı'nın 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında desteklenen ve Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesince yürütülmekte olan,  farklı alanlardaki araştırma görevlilerine, öğretmenlere ve sivil toplum örgütlerine bilimsel temelli bir ekolojik ufuk kazandırmak, doğanın dilinin öğretilmesi yoluyla bilimin popülerleştirilmesine yardımcı olmak amacıyla, “Uludağ Milli Parkı, Bursa ve Çevresinde Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi VI” adlı proje, 24 Temmuz -2 Ağustos 2017 tarihleri arasında konaklamalı olarak Uludağ Oteller Bölgesi’nde gerçekleştirilecektir.

     Milli Eğitim’de görev yapan 18 öğretmen, 5 yüksek lisans ve doktora öğrencisi, kırsal bölgelerde görevli olan 3 kamu görevlisi, sivil toplum örgütlerinden 2 üye ile farklı üniversitelerden 7 araştırma görevlisinin eğitime katılması planlanmıştır. Katılanların yol giderleri hariç,  konaklama,  günlük yemek masrafları ve eğitim amaçlı yapılacak gezilerin ulaşım giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır.

     Projede, 4 ayrı üniversite ve kuruluştan 1 yürütücü, 2 uzman ve 9 eğitmen görev alacaktır.

      Eğitimde,  Uludağ - Bursa ve çevresinin sunduğu doğal ve kültürel değerler, üniversite öğretim üyeleri ve diğer uzmanların katkılarıyla bütüncül ve katılımcı bir eğitim anlayışı yaklaşımıyla işlenecektir. Doğal kaynaklar, ekosistem, insan-doğa ilişkileri konusunda belli bir düzeye ulaşmaları beklenen katılımcıların, doğal yapının öğretimi ve çevrenin bilimsel olarak daha doğru algılanması için eğitim sonrası bulundukları ortamlarda gönüllü çalışmalar yapmaları beklenmektedir.

İlgili Tarihler

Eğitim Tarihleri

24 Temmuz- 2 Ağustos 2017

Eğitime Son Başvuru Tarihi

4 Temmuz 2017

Kabul Edilenlerin Açıklanması  

7 Temmuz 2017

Yedeklerden Kabul Edilenlerin Açıklanması  

12 Temmuz 2017

Katılım Ücretleri İçin Son Tarih

14 Temmuz 2017

İletişim Bilgileri